آیت الله طبرسی خواستار تبدیل بیت آیت الله کوهستانی به موزه روحانیت شد
28 بازدید
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : خبرگزاری رسا
تعداد شرکت کننده : 0

خبرگزاری رسا ـ نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: بیت آیت الله کوهستانی باید به موزه روحانیت تبدیل شود.

 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در ساری، آیت الله نورالله طبرسی، نماینده ولی فقیه در مازندران، پیش از ظهر امروز دردیدار با مسؤولان میراث فرهنگی و گردشگری مازندران درساری، گفت: مسؤولان گردشگری بیت آیت الله کوهستانی، یکی از علمای بنام مازندران را برای بازدید عموم افزون بر ثبت در آثار تاریخی به عنوان موزه در نظر بگیرند.

وی مازندران را قطب گردگشری کشور دانست و تصریح کرد: تمام مواهب الهی در این استان وجود دارد.

امام جمعه ساری، با تأکید بر فراهم کردن زیرساخت های گردشگری در مازندران، گفت: مسؤولان گردشگری نباید تنها به دنبال کمیت باشند و باید با توسعه زیرساخت های گردشگری در استان کیفیت را نیز افزایش دهند.

آیت الله طبرسی با اشاره به این که گردشگری در متن دین مبین اسلام آمده است، تصریح کرد: گردشگری موجب تبادل فرهنگ ها، مبادلات تجاری و وحدت می شود.

وی با تأکید بر این که باید استفاده خوبی از مواهب طبیعی استان داشته باشیم گفت: گردشگری باید در کنارصنعت و کشاورزی در برنامه های مدیران اجرایی باشد.

نماینده مردم مازندران درمجلس خبرگان رهبری با بیان این که در حال حاضر تمام امکانات بالقوه و بالفعل در استان وجود دارد، خاطر نشان کرد: باید با برنامه ریزی اصولی از این امکانات و مواهب طبیعی استفاده مناسب کنیم.

امام جمعه ساری همچنین به بحث ساماندهی سواحل دریای مازندران اشاره کرد و گفت: بحث ملی کردن دریا و تعیین یک متولی مشخص برای این امر یک مسأله بسیار حائز اهمیت و مهم بوده است که خوشبختانه پس از ارسال نامه ای محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی این موضوع در حال حل شدن است.

آیت الله طبرسی همچنین احیاء میراث فرهنگی مازندران را ضروری دانست و خاطر نشان کرد: سازمان میراث فرهنگی باید از میراث طبیعی این استان که نشان دهنده فرهنگ دیرینه مردم است حفاطت کند.

وی همچین ساماندهی اماکن تفریحی استان را امری مهم دانست و گفت: باید با هماهنگی دستگاه های ذی ربط از رواج مسائل غیر اسلامی و نامشروع در اماکن تفریحی جلوگیری کرد.

رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان مازندران نیز در ادامه این جلسه، از افزایش اعتبارات عمرانی این سازمان از ابتدای آغاز به کار دولت نهم خبر داد و گفت: اعتبارات عمرانی استانی و ملی سازمان میراث فرهنگی استان در سال 85، بیش از سه میلیارد و300 میلیون تومان بود که این رقم در سال گذشته به بیش از 15 میلیارد تومان افزایش یافت.

رحمت الله عباس نژاد، رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان مازندران، ادامه داد: کل اعتبارات این سازمان از سال 85 تا سال گذشته در زمینه زیر ساخت های پروژه های عمرانی بیش از 34 میلیارد و600 میلیون تومان بوده است که این نشان دهنده توجه ویژه دولت به بخش گردشگری است./پ
آدرس اینترنتی